Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
Hasičské cvičení 1. okrsku v sobotu 22.6.2024 na hřišti ve Hvozdě ve 14:00 hodin
23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Odečty elektroměrů od všech dodavatelů

Hvozd  čtvrtek 25.7.2024

Vojtěchov  pondělí 29.7. 2024

Otročkov  úterý 30.7.2024Upozornění občanům - do kontejnerů na plast dávejte i plechovky a nápojové kartony

Upozorňujeme, že do kontejnerů na plast můžete dávat i plechovky, polystyren, nápojové kartony a veškerý plast - igelitové sáčky, plastové hračky, plastové kbelíky, plastové součásti vysavačů a jiných přístrojů, plastové obaly potravin a podobně.Hasičské cvičení 1. okrsku v sobotu 22.6.2024 na hřišti ve Hvozdě ve 14:00 hodin

Datum konání: 22. 6. 2024

Hasiči ze Hvozdu zvou příznivce hasičského sportu a všechny občany na okrskové cvičení ve Hvozdě na hřišti. Začátek je ve 14:00 hodin.

Přijďte povzbudit soutěžící, hlavně děti a přitom se pobavit a občerstvit.Sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu bude letos ještě v sobotu 14.září

 

Podzimní svoz je v sobotu 14. září. 2024

Elektroniku, chladničky, mrazáky a pod. můžete po domluvě dovézt do Hvozdu, naproti škole je krytý zelený kontejner.Poplatek za odvoz odpadu je v letošním roce stejný jako loni a činí 500,- Kč

Zastupitelstvo obce se rozhodlo, že nepůjdeme cestou okolních obcí, které vesměs zvyšují poplatky na 600 - 900 Kč, ale zkusíme na vás zapůsobit ať více třídíte odpady a do popelnic dáváte pouze komunální odpad a tím podstatně snížíme množství odpadů.        

           Poplatek za odpady tedy zůstává příští rok opět 500,- Kč.

Třídění odpadů:

Sklo – bílé, zelené kontejnery – veškeré lahve, zavařovací sklenice a ostatní sklo

Papír – modré kontejnery - časopisy, noviny, letáky, kartony

Plast – žluté kontejnery – veškeré plasty – plastové lahve, polystyren, nápojové kartony od mléka a džusů, plastové hračky, obaly od jogurtů, smetan, salátů, čistících a dezinfekčních prostředků, igelitové sáčky, plastové kbelíky, plechovky od nápojů, konzervy od zavařenin, hotových jídel, sardinek apod.

Elektrospotřebiče – krytý kontejner je naproti škole ve Hvozdě- volně přístupný

Baterie – na chodbě OÚ, když půjdete na poštu, vezměte s sebou.

Bioodpad:      – domácí kompostéry - prozatím má 70 domů, další budou nakoupeny

  • kontejnery zvlášť na tzv. měkký bioodpad, který dáváte do kompostérů
  • kontejnery na větve a dřevní odpad

Kovový odpad – sběr provádějí ve Hvozdě hasiči, na jaře zajistíme kontejner do Hvozdu ( plechovky dávejte do plastů)

Ve stávajících popelnicích tak zůstane pouze popel z uhlí ( popel ze dřeva je hnojivo do zahrádky), dětské pleny, hygienické potřeby, nepotřebná obuv, textil, který nelze dát do kontejnerů na oděvy a podobně.

Zásadně do popelnic nedávejte stavební odpad – (dlaždice, cihly) , bioodpad, piliny, dřevní odpad, hlínu z květináčů, veškeré plasty, konzervy, sklo a papír.

V případě, že máte nějaký elektrospotřebič a nemůžete jej odvézt, zavolejte na OÚ, případně Poštu Partner a odvoz zajistíme. V budoucnu též plánujeme pomoci se stavební sutí, což by se týkalo v malém rozsahu např. dlaždic a obkladů z koupelen. Tyto služby by byly pravděpodobně za mírný poplatek.

Na OÚ si můžete do každé rodiny vyzvednout 3 ks tašek na tříděný odpad, do kterých si doma můžete třídit a poté v nich odpad nosit do kontejnerů.

Snižme množství komunálního odpadu na minimum, což má v budoucnu činit 120 kg na občana za rok. Nad tuto hranici budou poplatky za uložení na skládku velmi vysoké a budou i další sankce.

Nyní máme produkci komunálního odpadu na občana v průměru 205 kg na rok, což činí při průměrné hmotnosti popelnice 17 kg – 12 popelnic 120l na občana za rok, tedy 1 popelnice měsíčně na jednoho občana. Podle legislativy bychom se měli během 3 roků dostat na 120 kg na občana za rok, což činí 7 popelnic za rok. V loňském roce jsme nechali očipovat popelnice, takže je nyní přehled kolik odpadů asi vyprodukují jednotlivé domy. Tyto údaje jsou interní, nebudeme je v žádném případě zveřejňovat, ale dávají nám jistý přehled o produkci odpadů v jednotlivých rodinách. Někteří občané již dnes mají produkci odpadů na 120 kg za rok, tak proč bychom jim měli zvyšovat poplatky, ale jsou i tací, kde jsou hlášeni 4 občané, ale každých 14 dnů vyvážejí 3 a někde dokonce v přepočtu 4 popelnice. ( velká popelnice se počítá za dvě malé, její objem je 240 l) na tyto by potom ostatní dopláceli.

Navíc na vás ještě apelujeme – vyvážejte popelnice pouze plné, pokud je tam třeba půlka, případně i méně, počítá se jako plná a tím se přepočítává objem na kilogramy, neboť svoz odpadů je i s dalšími dvěma obcemi a celková hmotnost se dělí podle počtu vyvezených popelnic. V měsíci listopadu jsme provedli kontrolní vážení a hmotnost přepočtená odpovídala skutečně navážené hodnotě. 

Zkuste tedy všichni letos více třídit a především do popelnic nedávat, co tam nepatří, vyvážet pouze plné popelnice a po roce uvidíme, jak to dopadlo. Hlavním ukazatelem bude množství odpadu v popelnicích na občana. Pokud se množství odpadu nesníží, tak jsou dvě možnosti. Plošně zvednout poplatek na občana a druhá možnost, že poplatníkem bude domácnost a k nějakému paušálu se připočte množství vyvezených popelnic za domácnost. Druhá možnost je sice spravedlivá, vede však k záměrnému fixlování s popelnicemi a tvorbě černých skládek. Některé obce, jež poplatek zavedly, od něj již upouštějí.Regionální pracovní web Práce Brigády PROSTĚJOV.cz

Regionální pracovní web Práce Brigády PROSTĚJOV.cz slouží k vyhledávání práce v Prostějově a okolí v seznamu místních pracovních příležitostí. Stránky nabízejí aktuální nabídky práce v Prostějově včetně profilů firem, zaměstnaneckých výhod a popisu pracovního prostředí. Omezte dojíždění a podívejte se na nabídky práce v místě bydliště.
Webová stránka: Práce Prostějov
Facebook: Facebooková skupina
Webové adresy: https://www.pracebrigadyprostejov.cz/, https://www.facebook.com/groups/prace.brigady.prostejov

 ORDINACE MUDr. Jaroslava Čampiše ve Hvozdě - každý čtvrtek 11:30 - 12:30Jste v tísni - infolinka pro Konicko

Dluhová poradna: 770 190 854 Monika Bartoníková

Pro rodiny s dětmi, jak děti zabavit 777 787 964 Martina Tihlářová

Potřebujete pomoc se školou, zápis, přijímačky 739 220 906 Petra Ševčíková

Sociální poradenství - jiné rady 777 787 947 Pavlína Kolaříková

Volejte 8:00 - 18:00 každý den, stačí prozvonit, zavolají zpátkyKontejner na stolní oleje je umístěn za budovou OÚ ve Hvozdě

Kontejner na stolní oleje - zelená popelnice s oranžovým vhozem je umístěn za budovou radnice ve Hvozdě. Do kontejneru dávejte pouze stolní olej v PET lahvích. Jiné oleje zde nepatří.Úřední hodiny na Obecním úřadě ve Hvozdě a Poště Partner

Úřední hodiny na OÚ a poště Partner

 

Pondělí     12:00 -        17:00

Úterý           8:00  -       13:00

Středa        12.00 -        17:00

Čtvrtek       8:00  -        13:00

Pátek          8:00  -        13:00